Novodvorský Zvoneček

Příběh

Již třetí ročník loutkového festiválku Novodvorský Zvoneček se blíží!
Těšte se opět na třídenní loutkovou smršť, vyberou si děti i dospělí a čeká vás průřez současnou loutkovou tvorbou. Uvidíte staré známé i nové tváře a my už se moc těšíme na všechny, kamarády loutkáře i diváky. Sledujte naše webové stránky, brzy už se můžete těšit na podrobný program!


Pro rodiče

Divadlo Drak Hradec Králové

O dvanácti měsíčkáchRežie: Jakub Vašíček
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
Scénografie: Tereza Venclová
Hudba: Jiří Vyšohlíd
Hrají: Ivana Bílková

Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: „A bez nich se nevracej!“ Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to nikdo dávno neví?

DS Jitřenka Mladá Boleslav

Kdo se bojí, musí do lesaPředlohou pro scénář, který napsali Hana a Jaroslav Vidlařovi, je povídka Františka Nepila „O Strašpytýlkovi“. Diváky potěší krásné loutky, které vytvořil již ověřený tandem Jiří Pikner a Miroslava Šindelářová i poetické písničky a rozpustilá říkadla. Hudbu k inscenaci zkomponoval klavírní vitruóz Jiří Pazour, režie a scénografie se ujal Jaroslav Vidlař. Inscenace je realizována s laskavým svolením paní Zdeňky Nepilové a PhDr. Heleny Mevaldové.

Studio Damúza

Golemrežie: Tomáš Podrazil
scénografie: Marie Hásková
hrají: Tomáš Podrazil

Loutková pohádka na motivy starých židovských pověstí, zejména pak legendy o Golemovi. Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny - Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.

vhodné pro děti od 6 let a jejich rodiče
délka představení: 45 minut

Buchty a loutky

Neposlušná kůzlátka/pohádka o zlobeníRežie: Vít Brukner a Buchty a loutky
Výprava: Bára Čechová
Hudba: Vít Brukner
Střídavě hrají: Zuzana Bruknerová, Marek Bečka, Radek Beran, Vít Brukner

Ach, ta neposlušná kůzlátka!
Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk. Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha, neposluchy milované...
A vlk? Ten se utopil!
Mééé, mééé, přijďte se podívat!

Pohádka o zlobení je určena pro děti od tří let.

divadlo Zvoneček

OtesánekAutor: D.Kábrtová na motivy K.J.Erbena
Scéna: B. Burdová
Hudba: L. Winterová

Tatínek a maminka žijí a vaří šťastně pospolu. Co jim chybí ke štěstí? A roste štestí na stromech, nebo na pařezech? Vážně láska prochází žaludkem?
To vše a mnohem víc přijďte zjistit do naší nejnovější pohádky

Pro děti od tří let

Divadlo Toy machine

Král KarelHrají a připravili : Tomáš Běhal , Tomáš Podrazil
Scénografie: Pavel Heřmann, Tomáš Běhal a Tomáš Podrazil

Jednou za tisíc let se vody Vltavy rozevřou jako květ růže a vydají z hlubin dávný poklad. Zlatou kolébku, v níž směl být odchován jen ten, kdo přinese naší zemi mír a štěstí. Nyní se narodil malý Václav budoucí král Karel.
Loutková pohádka volně inspirovaná středověkem, dobou králů, životem a dílem Karla IV.

délka představení 45 minut, od 3 let

Ilegumova divadelní společnost

Zlatá rybaKlasická ruská pohádka. Na břehu moře žil rybář a jeho žena v ubohé, rozpadlé chatrči. Rybář jednoho dne chytil zlatou rybu, která slíbila, že mu splní jakékoliv přání, když jí pustí na svobodu. Rybář si nic nepřál, ale jeho žena si něco přála. A pak si zase něco přála. A pak zase. A chtěla stále víc, víc a VÍC. Až nakonec neměla zase nic.
Režie: Jakub Hojka a kol.
Výprava: Tomáš Běhal
Hudba: Tomáš Mašek, ruská lidová
Hrají: Jakub Hojka a Kristýna Bubeníková/Anna ŠipkováZajímavostiZpět